Eudec20pl – Program

Trudno powiedzieć, co dokładnie będzie się działo podczas EUDECu, bo to bardzo zależy od nas 🙂 Tu każdy robi to co lubi i szanuje fakt, że ktoś inny lubi robić coś innego.
Podczas EUDECu najbardziej lubimy spotkania i rozmowy. Lubimy być z innymi. Lubimy być sami ze sobą. Lubimy się rozwijać, uczyć od siebie nawzajem. Lubimy „biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać”. Lubimy muzykować (uwaga, zabierzcie swoje instrumenty!)
Lubimy zapraszać i być zapraszanymi. Lubimy działanie i spokój. Lubimy też długo i smacznie biesiadować. Lubimy być blisko natury, w kontakcie z otaczająca przyrodą.
Po prostu: lubimy wybierać to, co chcemy, wtedy, kiedy chcemy i z kim chcemy i to właśnie możliwe jest na EUDECu.

Dlatego tak kochamy EUDEC! <3

Ramowy plan EUDEC

UWAGA!
Z powodu pandemii całe wydarzenie jest przesunięte na 27-30 maj 2021.

27 maja – przyjazd i uroczyste otwarcie EUDEC (zakwaterowanie w domkach od g. 12:00)
28 – 30 maja – spotkania i warsztaty (zaplanowane + open space)
29 maja – otwarty dla wszystkich Festiwal „Inspire The Future”
30 maja – uroczyste zakończenie EUDEC (wykwaterowanie z domków do g. 18:00)

Opis formuły Open Space

Podczas zjazdów szkół demokratycznych EUDEC korzystamy z metody “otwartej przestrzeni”. Każdego dnia odbywają się warsztaty prowadzone przez samych uczestników. Tematy warsztatów ustalane są na bieżąco. Możesz poprowadzić warsztat albo dołączyć do warsztatu zaproponowanego przez innego uczestnika.

Jeśli przyjdziesz na warsztat, to możesz z niego wyjść, jeśli przestanie Cię interesować. Nie musisz nic tłumaczyć – po prostu zrób to dyskretnie. Rezultat jest taki, że na warsztacie są tylko szczerze zainteresowane nim osoby.

Jeśli przyjdą tylko dwie osoby, to tez będzie to dobre spotkanie. Jeśli trzydzieści to razem macie ogrom doświadczeń i ciekawych pytań. Spostrzegliśmy, że potrzeba trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić, ale kiedy już to się stanie, wówczas poczujesz “flow”.

Jeśli chcesz poprowadzić warsztat, napisz na karteczce niezbędne informacje i zamieść ją na tablicy OPEN SPACE.

Jeśli na jedną sesję potrzebujesz więcej czasu niż przewiduje harmonogram dnia, to jest to także możliwe. Upewnij się tylko, że informacja, którą umieściłeś na tablicy precyzyjnie określa czas trwania Twojego warsztatu i dodaj czy można dołączyć do niego w trakcie.

Podczas konferencji możesz przeprowadzić tyle warsztatów, ile chcesz. Mogą się powtarzać. Możesz też przeprowadzić serie warsztatów.

Pamiętaj. Warto zacząć warsztat od krótkiego omówienia tematu, aby ludzie mogli się zorientować, czy to aby na pewno to, czego oczekiwali.

Życzymy owocnych spotkań.