Festiwal Inspire The Future 2020

Tym razem nasza Wolna Szkoła Dzika organizuje w dniach 27 – 30 maja 2021 zjazd społeczności polskich szkół demokratycznych – Eudec20pl.
W ramach zjazdu odbędzie się kolejna edycja OTWARTEGO Festiwalu Inspire The Future, który będzie miał formę rodzinnego pikniku.

Bardzo serdecznie zapraszamy każdego, kto rozważa edukację demokratyczną dla swojego dziecka, komu bliski jest temat wolnej edukacji.
Zachęcamy Was do udziału w Festiwalu, abyście mogli doświadczyć szerszego kontekstu edukacji demokratycznej w Polsce, poczuć o co w tym wszystkim chodzi i zaufać – przede wszystkim swoim dzieciom 🙂
Inspire The Future to niesamowita energia i wymiana doświadczeń, to warsztaty, spotkania, dyskusje, spotkania z gośćmi (szczegóły wkrótce). To miejsce gdzie będzie można odpocząć, poznać się, zainspirować

ODPŁATNY UDZIAŁ W DNIU FESTIWALU OBEJMUJE:

  • możliwość korzystania z pełnej infrastruktury sanitarnej
  • pełną dostępność do wszystkich działań realizowanych w ramach FESTIWALU

NIE OBEJMUJE:

  • zakwaterowania
  • wyżywienia

UWAGA!

Posiłek można przywieźć ze sobą, lub skorzystać z odpłatnej oferty OW Olza.


Rejestracja na *Festival Inspire The Future*


Moim zdaniem, największą stratą dzieci w ostatnim trzydziestoleciu jest fakt, że nie istnieje dla nich żadna przestrzeń wolna od dorosłych. Nie ma już drzewa na podwórku, gdzie mogłyby przebywać same. Dawniej dzieci kształtowały swoje kompetencje społeczne w zabawie i komunikacji z innym dziećmi. Takiej możliwości już prawie nie mają, bo nawet kiedy są razem, to dookoła stoją dorośli, którzy się do wszystkiego wtrącają. Na dodatek, często są oni tak romantycznie lub idealistycznie usposobieni, że nie tolerują żadnych konfliktów. Niewesoło jest być dzisiaj dzieckiem z tymi dorosłymi, którzy nie odstępują ich na krok. A przy tym zaczyna się w różnych środowiskach pedagogicznych mówić, że dzieci mają wielką potrzebę granic. To po prostu trudne do uwierzenia, bo życie dzieci nigdy nie było bardziej ograniczone niż teraz. Dorośli są przez cały dzień przy nich i je kontrolują.

Jesper Juul – Przestrzeń dla rodziny